Karşıyaka psikolog Danışmanlık Merkezi olarak İzmir Karşıyaka’da ikamet eden ve uzman psikolog ihtiyacı olanlara yıllardır üst seviye başarılı hizmetler hedeflemekteyiz. Psikolojik görüş, tavsiye ve destek almak, diğer tüm rahatsızlıklarınızda doktora gitmeniz kadar doğal ve gereklidir. Psikolojik olarak bir uzmandan destek almak sizi akıl hastası yapmaz, sosyal fobileriniz varsa, öfkenizi kontrol edemiyorsanız veya iş hayatınızda yoğun baskı altında çalışıyorsanız, bunlarla baş edemiyorsanız da bir uzman psikolog yardımına ihtiyacınız vardır.

Bunun yanı sıra her konuda kararsızlık problemini aşarak, doğru karar vermek ve doğru hareket edebilmek için de iyi bir psikoloji sahibi olunması gerekmektedir. Hatta günlük hayatımızda en çok sıkıntıya düştüğümüz şeylerin başında zaman yönetimi ve planlama gelir; mükemmeliyetçilik, erteleme huyu ve aşırı güven ya da güvensizlik nedeni ile sahip olduğumuz zamanı iyi değerlendiremeyiz.

karşıyaka psikolog

Karşıyaka Psikolog Aliye Kut ve ekibi, sizi tamamen tarafsız bir bakış açısıyla, kesinlikle yargılamadan dinlemekte ve sizlere üst düzey Psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaya çalışmaktadır.

Karşıyaka Psikolog ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

İzmir Karşıyaka Psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak psikolog hizmetimiz boyunca edindiğimiz bilgileri gizli tutmak konusundaki yükümlülüklerimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmekte ve sizlere kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet vermekteyiz. Psikolojik sorununuzun tedavisi sona erdiğinde Karşıyaka Psikolojik Danışmanlık Merkezi tarafından sizin ile ilgili hazırlanan bütün adres, belge ve bilgiler tamamen imha edilmektedir.

Tüm paylaşılan bilgiler ve konuşulanlar uzman psikolog danışmanımız ile aranızda kalacaktır. İzmir Karşıyaka Psikolog Aliye Kut okuduğunuz bölümün devamında siz kıymetli danışanlarımızın psikolojik problemlerine destek olabileceğimiz alanlar hakkında bilgiler vermektedir:

Sizlerde Karşıyaka ’da bu tür psikolojik sorunlarınızdan ve şikayetlerinizden kurtulmak istiyorsanız sizde hızlı ve kolay bir şekilde randevu alabilir ve Karşıyaka İzmir Psikolog Aliye KUT ve ekibi sayesinde size özel destek hizmeti ile rahatça psikolojik sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 • Çocuklar için Psikolog – Karşıyaka
 • Evlilik ve Çiftler terapisi
 • Dikkat Eksikliği & Hiperaktivite
 • Öğrenme Güçlüğü & Disleksi
 • Bireysel Psikolojik Danışmanlık
 • Aile Terapisi ve Psikoloji Danışmanlığı
 • Oyun Terapisi
 • EMDR terapi
 • Dil Konuşma Bozuklukları
 • Online Psikolog

terapisi depresyon doğrulanmış uzman adres harita uzman psikolog

İzmir Karşıyaka Psikolog Arayışında Neden Biz?

Etkisi bilimsel açıdan kanıtlanmış birden fazla psikolojik terapi yöntemi danışanlarımıza sunulmaktadır.

İzmir Karşıyaka Psikolog Aliye KUT psikolojik olarak görüş, tavsiye ve desteğe ihtiyacı olan danışanlarımıza en uygun ve en hızlı yanıt verebileceği psk desteği size sunar. Sizin de bu tür psikolojik sorunlarınız varsa ve hızlı bir şekilde çözülmesini istiyorsanız hemen bizi arayarak randevu oluşturmanız ve terapi sürecinizi randevu saatine gelerek başlatmanız yeterlidir.

Hayatınızın her döneminde farklı psikolojik sorunlar ile karşılaşabilirsiniz ve bu psikolojik sorunlarınızı çözemediğiniz zaman ruh sağlığınızı koruyamadığınızı fark edersiniz. Her yeni problemde tekrar sizi depresyon ve karamsarlığa iterek içinde bulunduğunuz olumsuz süreci aşamamanıza zemin hazırlar.

Danışanlarımızın yaşadığı güçlüğe bağlı olarak uyguladığımız teknikler ve testlerde çeşitlilik gösterir. Bunlar: CAS (Cognitive Assesment System) Zeka Testi, Check-up Dikkat Testi, MMPI Kişilik Testi, Check-up Dikkat Programı, MOXO dikkat testi, Attentioner Dikkat Programı gibi içlerinden en uygun olan testi sizler için İzmir Karşıyaka Psikolog Aliye KUT ve ekibi tarafından uygulanır.

izmir karşıyaka psikolog

Karşıyaka Psikolog Hizmetleri

Pandemi döneminde evinizde dört duvar arasında her gününüz bir öncekine benzer olduğu için istemeden iç bunalım ve daralmalar gibi psikolojik sorunları hayatınızda oluşturdunuz. Karantina sürecinde aşırı daralmalardan dolayı ufak tefek problemler bile gözünüzde büyüyüp bunun sonucun da eşinizle, çocuklarınızla veya aynı çatı altında bulunduğunuz kişilerle iletişim bozukluğu, katlanamama veya bunalım gibi problemler ile yaşamınıza ve sevdiklerinize zarar vermeye başladınız.

Karşıyaka Psikolog Hizmet Ücretleri

Karşıyaka psikolog 2023 güncel hizmet fiyatları en düşük 600 TL olabilmektedir. İlgili hizmet sayfalarımızda yer alan fiyatlarımıza göz atabilirsiniz.

Problemden yola çıkılarak verilecek olan hizmet şekline göre ücretlendirmeler yapılmaktadır.

Sizler bu tür olaylar yaşıyorsanız ya da bu tür bir psikoloji içerisindeyseniz veya yaşantınızda buna ilişkin belirtiler görüyorsanız İzmir Karşıyaka Psikolog Aliye KUT ve ekibi sayesinde böyle can sıkıcı bir psikolojik rahatsızlıklardan kurtularak hayata daha motive, daha enerjik bir şekilde devam ederek çevrenizdeki insanlarla anlaşabilecek ve iş hayatınızdan gündelik yaşamınıza kadar farkını hissedeceksiniz. Her konuda terapi ve uzman psikologu Karşıyaka Psikolog Hizmetlerini sizlere sunmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir duygu durum bozukluğu olan depresyon, kişinin hayat kalitesini standartın çok altına düşmesine sebep olan ciddi bir duygu ya da düşünce bozukluğudur. Net bir sebebi olmamakla beraber psikolojik, biyolojik ve sosyal ilişkiler gibi faktörlerden her biri depresyona yol açabilir.

Bulunduğumuz dönemde yaygınlığı dolayısıyla ‘’psikoloji gribi’’ olarak adlandırdığımız depresyon ne yazık ki grip kadar zararsız bir rahatsızlık değildir. Depresyon sizlerin çok gözünde büyütmediği bir içsel durum gibi görünebilir ancak profesyonel bir uzman psikolog tarafından erkenden yardımcı olunmazsa işinize, yaşantınıza hatta ilişkilerinize ve hatta dış görünüşünüzü bile negatif yönde etkileyebilecek önemli bir psikolojik bozukluk haline gelecektir.

Depresyon sizi sürekli olarak üzüntülü bir hale sokarak hiçbir şeyden keyif alamayacak duruma sokar. Hislerinizi, düşüncelerinizi ve davranışlarınızı olumsuz etkileyen yaygın ve ciddi ancak tedavisi olan tıbbi bir hastalıktır. Depresyonlu kişiler ne evde ne de işte görevlerini yerine getiremezler.

Günlük hayattaki olumsuzluklardan etkilenerek üzülmek normal bir histir. Depresyonda üzülmekten daha farklı duygular vardır, depresyonla üzüntüyü karıştırmamalıyız. Çocuklukta yaşamış olduğunuz travmalar, hayatınızda aniden gelişen beklenmedik olaylar, stres ve endişe sizlerin depresyona girmenizi tetikler ve karamsar bir yaşantıyı ortaya çıkarabilir.

Bu durum sizlerin hayatı ve çevrenizi sepya fotoğraflar gibi görmenize neden olur ve yaptığınız hiçbir işten zevk alamaz hatta aile bireylerine bile katlanamaz duruma gelirsiniz, motivasyon eksikliği ve herhangi bir işlem için harekete geçme isteğiniz ortadan kaybolur, yüzlerce yaşanmış olumsuz olaylar zihninizde sizi olumsuz etkilemek için bekliyor olabilir.

Bu olumsuzluklar çemberinden kurtulmazsanız hayatınız rüzgarda savrulan toz taneleri gibi sizin isteğiniz dışında devam eder ve yetkinizi yavaş yavaş kaybettiğinizi hissedersiniz. Uzman psikolog tarafından mutlak olarak görüş, tavsiye ve destek alınması gereken ciddi bir psikolojik rahatsızlıktır.

Başlıca depresyon belirtileri aşağıdaki gibidir;

 • Sürekli olarak üzgün hissetmek
 • Kendinizi değersiz ve suçlu hissetmeniz
 • Konsantrasyon eksikliği
 • Karar verebilme zayıflığı
 • Hareket ve konuşmada yavaşlık
 • Hayattan zevk alamamak
 • Aşırı yeme isteği veya iştahsızlık
 • Uykuya dalmakta zorlanmak, aşırı uyumak veya sık uyanmak
 • Sürekli yorgun hissetmek
 • İntihar etme eğilimi göstermek

Ancak öncelikle depresyon tanısı koyabilmek için bu belirtilerin iki haftadan daha uzun süreden beri devam ediyor olması ve bir uzman psikolog tarafından bu belirtilerin doğrulanmış olması gerekir. Depresyona girmenin bir yaş sınırı ya da aralığı yoktur. Çocuk ya da yaşlı her yaşta görülebilir. Ancak kadınlarda daha sık görülmektedir. Bir kez depresyona girildiği takdirde hayatınızın ilerleyen dönemlerinde tekrar depresyona girmeniz muhtemeldir.

Depresyondan kendi başınıza yalnız kurtulmanız pek mümkün değildir mutlaka bir uzman psikolog desteği gereklidir. Depresyon tedavisinde uzman psikolog tarafından destek alınmasının yanı sıra ilaç tedavisi de psikiyatrist tarafından uygulanmaktadır.

Ayrıca ailenin de desteği son derece önemlidir. Kendinizi hiçbir şey yapamayacak hissi içerisinde bulur, sizin dışınızda gerçekleşen durumlarda dahi kendinizi suçlama eğilimiz artar ve sizle alakalı olmayan konuları üstünüze alınıp alınganlık gösterirsiniz.

Böyle olumsuz olaylardan kurtulmak ve hayatınıza daha motive, enerjik ve pozitif bir şekilde devam edebilmek, geçmişte yaşadığınız olaylara kafanızı takmadan önünüzü görerek hayatınızı kaçırmadan her anınızı dolu dolu yaşayabilmek için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Pedagog / Çocuk Terapisi Ergen Terapisi  – Evlilik ve Çift Terapisi – Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite Bozukluğu – Öğrenme Güçlüğü – Disleksi – Bireysel Danışmanlık – Aile Terapisi ve Danışmanlığı – Oyun Terapisi – EMDR – Dil Konuşma Bozuklukları – Online Psikolog Aliye KUT ve ekibi sizleri yaşadığınız problemlerden kurtarmak için size destek vermektedir.

Depresyondan kendi başınıza yalnız kurtulmanız pek mümkün değildir mutlaka bir uzman psikolog desteği gereklidir. Depresyon tedavisinde uzman psikolog tarafından destek alınmasının yanı sıra ilaç tedavisi de psikiyatrist tarafından uygulanmaktadır. Ayrıca ailenin de desteği son derece önemlidir. Kendinizi hiçbir şey yapamayacak hissi içerisinde bulur, sizin dışınızda gerçekleşen durumlarda dahi kendinizi suçlama eğilimiz artar ve sizle alakalı olmayan konuları üstünüze alınıp alınganlık gösterirsiniz.

Böyle olumsuz olaylardan kurtulmak ve hayatınıza daha motive, enerjik ve pozitif bir şekilde devam edebilmek, geçmişte yaşadığınız olaylara kafanızı takmadan önünüzü görerek hayatınızı kaçırmadan her anınızı dolu dolu yaşayabilmek için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Pedagog / Çocuk Terapisi Ergen Terapisi  – Evlilik ve Çift Terapisi – Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite Bozukluğu – Öğrenme Güçlüğü – Disleksi – Bireysel Danışmanlık – Aile Terapisi ve Danışmanlığı – Oyun Terapisi – EMDR – Dil Konuşma Bozuklukları – Online Psikolog Aliye KUT ve ekibi sizleri yaşadığınız problemlerden kurtarmak için size destek vermektedir.