Bayraklı Çocuk Psikolog Danışmanlık Merkezi olarak İzmir Bayraklı’da ikamet eden ve Pedagog ihtiyacı olanlara yıllardır üst seviye başarılı hizmetler vermekteyiz. Bayraklı Çocuk Psikolog Aliye Kut, sizler için üst düzey Psikoloji Danışmanlık yapmaktadır.

Bayraklı Çocuk Psikolog Hakkında Bilgiler

İzmir Bayraklı’da hizmet veren Pedagog Aliye Kut, çocuk psikolog, oyun terapisi ve pedagog alanlarında siz değerli danışanlarımıza hizmetler vermektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz alanlarla ilgili problem yaşıyor ve bu sıkıntılardan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız hemen Bayraklı Çocuk Psikolog Aliye KUT web sitesinden hızlı bir şekilde randevu oluştura bilirsiniz.

Ebeveynler genellikle çocukta gördükleri problemleri yaşına özgü olduğunu düşünerek geçeceğini sanıp psikolojik desteğe pek ihtiyaç duymaz. Ancak artık problemler baş edilemez noktaya geldiğinde bir uzman görüşüne başvurmaları gerektiğini düşünür. Ancak unutulmamalıdır ki çocuklar hayatlarında nasıl fiziksel rahatsızlıklar yaşarsa aynı şekilde duygusal ve davranışsal rahatsızlıklar yaşamaları da normal ve olağandır. Bu durum aile için her ne kadar zor olsa da profesyonel ekibimiz sayesinde sorunların çözümü artık çok kolay. Şimdiye kadar uygulanan tedavi süreçlerinin başarıyla sonuçlandırılmış olması da bunu desteklemektedir.

İzmir bayraklı çocuk psikolog seçiminde neden biz?

Çocuklar birden fazla problemle karşı karşıya kaldığında bunu nasıl çözeceklerini bilemedikleri gibi panikleyip daha fazla hatada yapabilirler. Onlarda tıpkı yetişkinler gibi dönemsel olarak depresyona girebilir, okul ve sosyal hayatlarında sorunlar yaşayabilir. Ebeveynler çocuğun yaşadığı problemleri önceden fark ederek doğru yaklaşımlarla çocuğunu anladığını gösterebilir.

Elbette ailesinin yanında olduğunu ve onu anladığını düşünen çocuk iyi hissedecektir ancak bu desteğin yeterli gelmediğini de görecektir. Bu nedenle geçmiş problemler çözülmediği gibi yeni problemlerde sıkıntıları daha derin ve etkili bir hale getirerek çocuğun ruh sağlığını tehdit etmeye devam edecektir. Bu durumlarda Bayraklı çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibi sizlere ihtiyacınız olan desteği en iyi şekilde sağlayacaktır.

Bayraklı Çocuk Psikolog Aliye KUT ve ekibi çocuklarınızın sıkıntılarını çözmeyi hedefleyerek, hayata daha güçlü ve pozitif bireyler kazandırmaya çalışmaktadır.

Günümüzde yeni ve birden fazla tedavi yöntemi geliştirildiği için erkenden terapi hizmeti almak iyileşme sürecinin kısalmasını sağlamaktadır. Problemin ortadan kalkması ve gündelik hayata geri dönmek sizleri mutlu edeceği gibi bizleri de mutlu edecektir. Bu nedenle Bayraklı çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibi yaşadığınız problemlerden sizi en kısa sürede kurtarmayı hedefleyip, hayat kalitenizi arttırmak için bir telefon kadar uzağınızda olduğunu bilmeniz yeterlidir.

Bayraklı psikolog Bilinç Danışmanlık merkezi olarak bireylerin zihinsel ve duygusal sağlıklarını korumak ve psikolojik rahatsızlıkların önlenmesi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla özel programlı danışmanlık ve terapi hizmetleri sunmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Etkinlik Yapma: Uzman Danışmanımız çocuklarımızın becerilerini geliştirmek için ve sıkıntılı anlarında kendileri de halledebilmelerini hissettirmek için aktiviteler gerçekleştirirler. Bunlar resim çizme farklı etkili oyunlar ve nefes kontrolü öğretilir, endişe anından kurtulma stres azaltma gibi faydaları gözlenmektedir. Yeni Aktivite ve Beceri Geliştirme: Terapistler öğrenilen bilgilerin hayatta kullanılması ve geliştirilmesine yardımcı oluyoruz. Çocuklarımıza sabırlı olmaları, öfke kontrolü, insanlara saygılı ve dürüst olmaları için destekler veriyoruz ve istediği alanlara onların nasıl başarılı olabilecekleri hakkında bilgiler ve motivasyon sağlıyoruz onun dışında kaybetmeyle kazanılan oyunlarla kaybetmenin kötü bir şey olmadığını ve depresyona girmemeleri gerektiğinin farkına varmalarının sağlıyoruz.

Daha büyük çocuklar ve gençler için sıkıntılarından bahsedilir evde okulda nasıl bir hayat sürdürdükleri konuşulur kendilerinin hedefleri için motivasyon ve yol gösterilir onların sıkıntılarına ver problemlere şeffaf bir açıdan dinlenir sonrasında çözümler için tedaviye başlanır.

Çocuklarınızın gözle görülebilir derecede depresyon ve karamsarlık gibi sıkıntıları zamanla ortaya çıkabilir böyle durumlarda sizin yapmanız gereken uzaman bir danışma ile irtibata geçerek çocuklarınızın bir an önce sağlıklarına ve hayatlarına tekrar dönmelerini sağlamaktır bu konuda Bayraklı Çocuk Psikolog Aliye KUT sizler için en uygun ve en güvenli tedavi yöntemlerini uygulayacağından hiç şüpheniz olmasın kaliteli ve en uygun tedaviyi almak için bizlerle hızlı bir şekilde irtibata geçebilirsiniz.

Öncelikle uzman danışmanımız sıkıntılar hakkında bilgi almak için sizlerle ve çocuğunuzla buluşacaktır çocuklarımızın yaşına bağlı olarak sadece çocuklarımızla da görüşme sağlanabilir. Sonrasında konu hakkında soru soracak ve sizleri dikkatle dinleyecektir. Bunun sonucu olarak uzman danışmanımız sıkıntılar ve çocuğunuz hakkında bilgi sahibi olmuş olacaktır ve uzman danışmanımız bu konu hakkında neler yapılması gerektiğini anlatacaktır. Daha sonra çocuğunuz belirlenmiş olan zamanlarda danışmanımızla görüşme sağlayacaktır ve çocuğunuz bu görüşmelerden en iyi verimi almaları sağlanacaktır.