İzmir psikolog desteğine ülkemizin diğer büyük şehirlerinde olduğu gibi bölgemizde de ihtiyaç duyulmaktadır. İzmir ilinin kalabalık bir nüfusa sahip olması bu desteğe ihtiyaç duyulmasının en önemli sebeplerindendir psikologlar. Çevredeki faktörler her bir bireyin hayatında farklı farklı etkiler bırakabilir. Bu sebeple kişilerin psikolog desteğine ihtiyaç duymaları ve bunu gereksinim haline getirmeleri doğal bir süreçtir.

İzmir uzman psikolog arayışınızda Bilinç Danışmanlık aile, online terapi ve klinik psikolog gibi konularda çalışmalarını sürdürmektedir. Uzman psikolog olarak terapi hizmetlerimizde sigorta kabul edilmemektedir. Bilinç danışmanlığı harita’da psk (psikolog) olarak görebilir veya telefon ile ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Terapi çalışmalarımızda uzman psikolog olarak hangi tavsiyeyi faydalı görüyorsak danışanımıza o konuyu öne çıkarıyor ve uygulamasını sağlıyoruz. İster aile, ister kişisel uzman psikolog ihtiyacınız olsun terapi hizmetimiz kişiye göre sürdürülmektedir. Psk. danışmanınız olarak her zaman yanınızdayız.

İzmir psikoloji hizmetleri açısından birçok alternatifi olan şehirlerin başında gelmektedir.  Bu nedenle burada psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler, alanında deneyimli uzman psikolog ve psikologlar ile terapi sürecine girmelidir. İzmir bölgesinde İzmir psikolog danışman merkezleri arasında, bizler de Bilinç Danışmanlık olarak psikoloji alanında desteğe ihtiyaç duyan her birey için yıllardır başarılı bir şekilde hizmetler vermeye çalışmaktayız.

izmir psikolog

İzmir Psikolog Hizmetleri

Psikologlar, psikoloji bölümünü bitirip uzmanlık alanlarını dış eğitimler ile pekiştirerek sizlere hizmet vermeye başlamaktadır. Bu doğrultuda psikologların destek verdiği ve hizmet verdiği bazı alanlar mevcuttur. Psikoloji İzmir de Bilinç psikoloji ailesi olarak etik değerler ve bütünsel bakış açısı ile  sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Bilinç psikoloji danışmanlık merkezinin olarak hangi bölümlerde hizmetler verdiğimizi şu şekilde sıralayabiliriz.

İzmir psikolog ve Bilinç Psikoloji Danışmanlık ailesi olarak hangi alanlarda hizmet verdiğimizi şu şekilde sıralayalım:

İzmir bölgesinde çocuk psikolog, oyun terapisi, aile danışmanlığı, emdr (travma terapisi), evlilik ve çift terapisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, anksiyete, bireysel danışmanlık, online psikolog, öğrenme güçlüğü ile disleksi, dil konuşma bozuklukları, kaygı bozukluğu, öfke kontrol bozukluğu, okb ve online terapi şeklinde hizmetlerimiz alanında uzman psikologlar ile hizmet vermekteyiz.

Adres değişikliklerinizde veya kısa süreli uzakta olacağınız durumlarda danışmanınızla birlikte belirleyeceğiniz saatlerde uzaktan terapileri sürdürerek programı aksatmamış olursunuz. Adres değişikliği gibi online hizmet almanızın gerektiği durumlarda bir süre önceden planlama yapmak gerekmektedir.

Online İzmir psikolog hizmetimiz ile Bostanlı psikoloji danışmanlığı dâhil tüm ilçelere hizmet verebilmekteyiz.

izmir psikologlar

İzmir Uzman Psikolog Tercihiniz Nasıl Olmalı?

İzmir uzman psikolog ekiplerimiz kişilerin problemleri ne olursa olsun dopru bir terapi desteği alabilmektedirler. Psikoloji günümüzde çok değerli ve önemli eğitim alanları arasında yer alır. Bu eğitim alanının önemli bir parçası da psikolog ünvanı alan kişilerdir.

İzmir’de psikolog tavsiyesi de tüm illerde olduğu gibi önemlidir. Sonuçta özel hayatınızı açıp, kaygılarınızı, sorunlarınızı paylaşacağınız bir kişinin görüş açısının ne denli geniş olduğu ve alanında ne kadar uzman olduğu başta bilinmesi gereken önemli bir detaydır.

Psikologlar toplumda her zaman ihtiyaç duyulan kişiler olarak anksiyete terapi aile terapisi gibi bir çok farklı psikoloji alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek bire bir ofis ortamında, gerekse online terapi uygulamaları ile danışanlarına hizmet vermektedirler. Danışan danışılan statüsü kapsamında psikolojik sorunları olan her bireyin klinik psikolog danışılan çerçevesinde yaşamındaki duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunlarında ilgili tavsiyeyi faydalı bulabilmektedir.

Psikolojik Danışmanlık Seçiminde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Üniversitelerin psikoloji bölümünde gerekli eğitimleri almış düşünce ve ruh sağlığı uzmanlarına psikolog denilmektedir. Psikologlar bireylerin sağlıksız duygu, düşünce ve davranışlarının sebeplerini araştırırlar. Ardından bireylere danışmanlık yaparlar ve onların terapisti konumunda bulunurlar. Bu noktada bir psikolog’un dikkat etmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Danışan ve danışman arasındaki tüm ilişki, hizmet başlangıcı ve sonrası danışanın özel hayat gizliliğine bağlı kalınarak korunmalıdır.

Deneyimli psikologlar olarak sizlere bu gizliliği en hassas bir şekilde sunmaktayız. İşini tüm titizliği ile özenli bir şekilde yapan danışmanlarımız sayesinde herhangi bir konuda destek için gelmiş olan danışanlara yol gösterici bir şekilde davranmaktayız. Bilindiği üzere danışanın içinde bulunduğu psikoloji kriz durumunun kontrolünü sağlaması için ona yeni öğrenme fırsatları tanımak gerekmektedir.

Sizlere ruh sağlığınızı ön planda tutarak, problemlerinize rahatlıkla çözüm yolu bulabileceğiniz bir psikoloji danışmanlık süreci sunuyoruz. Psikolog arayışınızı ve ihtiyacınız olan hizmeti İzmir psikolojik danışmanlık desteğiyle Bilinç psikoloji danışmanlık ile karşılayabilirsiniz.

izmir bölgesinde psikolog

Psikologlar Nasıl Bir Yol İzler?

Psikologlar bu doğrultuda ilgili saat dilimlerinde seans düzenlemektedirler. Bu aşamada psikoloji sorunları olan bireyde ön görüşme ve gözlem sonrası ilgili testler uygulanır. Bu aşama sonrasında mevcut olan ya da sonraki zamanlarda oluşabilecek bozuklukları teşhis etmektedirler.

Psikolog zaman zaman bu veriler ile danışanına faydalı bir uygulama ile sorunlarını çözmektedir. Danışmanlar psikoloji alanında uzman olmak için psikoloji bölümü olan üniversitesi bölümü içerisinde yüksek lisans ve doktora yapmalıdır.

İzmir psikolog tercihinizi yaparken öncelikte bir psikolog ünvanı elde etmiş danışmanlık veren kişinin mezuniyet durumunu bilmeniz gerekmektedir. Ardından staj ve benzeri çalışmalarını nerelerde tamamladığına ve hangi alanlarda danışmanlık yaptığına bakmalısınız. Psikolog hizmetini ne zamandır yaptığını öğrenmek de tercihinizi yapmadan önce öğrenmeniz gereken bilgilerdendir.

İzmir psikologlar arasında yerini alan psikoloji danışman Aliye Kut İstanbul Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezundur. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde staj dönemini başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetinden beri de İzmir bölgesinde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Kariyer dışında karakter olarak da seçeceğiniz danışmanın size etkisi büyüktür. Bu doğrultuda verilen seans size fayda sağlayacaktır. Tarafsız bakmak ve yüksek gözlem kabiliyetleri sayesinde gelişen olaylara farklı açıdan bakan bir psikolog danışmanın hayatınızda etkisi büyük olacaktır.

psikolog izmir

İzmir Bölgesinde Uzman Psikolog Danışmanlık Hizmetininden Kimler Yararlanabilir?

Günümüzde her bir birey farklı sebeplerden ötürü psikoloji alanında terapi görmek isteyebilir. Bazı insanlar kaygılarından kurtulmayı amaçlar bazıları ise içinde bulunduğu depresyondan ve anksiyete durumundan çıkmak ister. Kimileri dikkat ve algı bozuklukları düzelsin isterken kimileri de bununla birlikte korkularını yenmek ister. Yani her bir birey aslında kendi problemi için kendisine danışmanlık yapabilecek, terapisi sırasında ona yardımı dokunabilecek uzman arar.

Psikologlar, toplumda değişen ihtiyaçlara göre hareket ederek ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılayarak terapi uygularlar. Danışmanlık yaptığı bireyi rahatlatarak sorunlarıyla başa çıkmasında her türlü yardımı sağlarlar.

izmir bölgesinde aile danışmanlık terapisti adres

Uzman Psikolog İle Görüşmenin Kişiye Faydaları Nelerdir?

Bazı bireyler sıkıntıları, kaygıları, korkuları olmasına rağmen bir (psk) ile görüşmekten çekinirler. Oysaki bir psk psikologlar ile görüşmek kişiye umduğundan daha fazla yarar sağlar.

Psikolog ile görüşmek, kişiye kendini tanıması için ufak bir yolculuğa çıkma imkânı tanır. Geçmişten kalan izlerle ve yüzleşemediği gerçeklerle  yüzleşmesini sağlar. Onların üzerine gitmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda bir psk psikologlar ile görüşmek hayatınızda ve ilişkilerinizde alamadığınız sorumlulukların bilincine varmanıza sebep olur. Hayatta sadece duymak istediklerinizin değil duymanız gerekenlerinde olduğunun farkına varmanız için size fayda sağlar.

Kendinizi çevrenizdekilerin size yardımının dokunamadığı veya probleminizi çözemediğiniz bir anda hissediyorsanız farklı bakış açısı ile sizlere yararlı olabilecek danışmanlarımızdan görüşmekten çekinmeyin ve gerekli bilgileri almak için bünyamizde yer alan deneyimli psikologlar ile hemen iletişime geçin tavsiyeyi faydalı bulan yüzlerce kişinin arasına katılın.

online anksiyete duygu terapisi aile ile birlikte izmir

Neden Uzman Bir Psikolog Tercih Etmeliyiz?

Bazı bireyler psikolog desteği almak için çok ağır bir duygu bozukluğu ya da depresyon yaşanması gerektiğine inanır. Oysaki destek almak için çok ağır psikoloji alanında yer alan duygu bozuklukları ve ruhsal çöküşler yaşamaya gerek yoktur.

Her bireyin kendi içinde halledemediği, üzerine yük olan problemleri olabilir. Tek başına, bir arkadaşı ile veya ailesi yardımı ile bunu aşamayan bireyler hayatlarında hep negatif düşüncelere yer verir olurlar. Bu noktada kendini tanıyan ve bilen bir birey psikolog danışmanlık almanın doğru karar olduğunu bilir. Hayatındaki psikoloji durumu endişe, negatif düşünceler ve kaygıdan vazgeçmek isteyen herkes bize başvurabilir.

Duygu Düşünce ve Ruh Hali

Bireyler bazı durumlarda düşüncelerinden ötürü kendilerini her zamankinden farklı bir ruh halinde hissedebilirler. Bu ruh hali uzun sürdüğünde ilerleyen zamanlarda olası kötü bir ihtimale karşı da psikolojik bir tedavi almaları faydalı olur.

Bunların yanı sıra bireylerin psikologa neden ve hangi durumlarda gitmesi gerektiğinin diğer sebepleri de şunlardır:

Bireyin sosyal ilişkilerinin bozulması, hiçbir şeyden keyif almaması, sürekli kaygı ve korku içerisinde olması, yeme problemleri yaşaması, psikoloji durumu olarak sürekli bitkin halde olması, konsantrasyon bozukluğu yaşaması, uykusuzluk ve iştahsızlık problemleri.
Bu etkenler gibi birçok psikoloji durumu gibi şikâyetiniz varsa ruh sağlığınızı ertelemeyin.

Deneyimli psikologlar olarak sizlere gizlilik ve titizliği esas alarak uygun seanslar ayarlamaktayız. Danışan, danışman gizliliği olan terapi seansları hakkında bizleri arayıp ön bilgi edinerek de randevu oluşturabilirsiniz.

izmir uzman psikolog

İzmir Psikolog Seans ve Ücretlerimiz

2023 yılı itibariyle bireysel danışmanlık 650 TL olarak ücretlendirilmiştir.

Ayrıca İzmir bölgesinde psikoloji alanında kendini geliştirmiş olan İzmir psikolog ve danışmanlarımız, bireylere ilaç tavsiyesinde bulunmadan destek sunarak yardımcı olmaya çalışan kişilerdir. Özellikle psikolog İzmir gibi gelişmiş bir ilde terapi hizmetlerine Bostanlı psikoloji dahil tüm ilçelerde çok fazla rastlayabiliriz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken önemli unsurlardan biri fiyat faktörüdür.

Psikolojik Danışmanlıkta Faydalı Bulduğumuza Dair Terapi Görüşü: Hipnoz

Zihnin trans haline geçerek belli telkinler ile yönlendirilmesi olarak tanımlanır ancak gerçekte hipnozun tanımı bu değildir.

Hipnoz nedir?

Kişinin hayal gücündeki değişkenlikle oluşturulmuş yeni bir gerçeklik ortamı oluşturulması işlemi hipnoz olarak isimlendirilebilir.

Hipnoz ile tedavi mümkün müdür?

Hipnoz sayesinde zihinsel ve bilişsel olarak rahatsız edici tüm inançlar değiştirilebilir. Psikolojide kullanılan terapilerden birisidir.

Hipnozdan uyanamamak mümkün müdür?

Öyle bir şey yok. Zira hipnoz bir uyku durumu değildir. Aksine bilinçli zihin ile bilinçaltı arasında net bir köprü oluşturmaktadır. Bu da ancak uyanık bir zihin ile mümkündür. Hipnoz bir uyku durumu değil, aslında bilincin farklılaşmış bir halidir.
Özetle:
  • Hipnozda uyanamamak diye bir şey yoktur.
  • Hipnoz bedensel hastalıkları iyileştirmez ancak bedensel hastalıklar zihinsel oluştuysa kişinin ruh halini olumlu etkiler ve dolayısıyla bu noktada iyileşme sağlar.
  • Hipnoz etkili bir tedavi biçimidir.
  • Günümüzde toplumun %65 i hipnozu tercih etmektedir ve etkililiği hipnoz olan kişilerce desteklenmektedir.
Merkezimizde hipnoz ücreti bireysel danışmanlık kapsamında 650 liradır ve uzman uygun gördüğü müddetçe hipnoz desteğini sağlamaktadır.

İzmir’de Ergen Psikologu Olarak da Öfke Kontrolü Eğitimi Veriyoruz

Ergenlerin gerek fiziksel değişimleri ve hormonları gerekse çocukluk evresinde anne baba tutumlarından kaynaklı yaşadıkları travmalar veya genetik unsurlar öfke biçimlerini olumsuz tetiklemektedir. İzmir ergen psikoloğu olarak bu durumun farkındayız.
Örneğin; Çocukken sıklıkla kendisine bağırılan veya dayak yiyen bir çocuk başta bunu hak ettiğini düşündüğü için yetersizlik duygusunu kendinde oluşturmayabilir.
Çünkü çocuklukta beyin fonksiyonları algılama ve yorumlama da daha zayıftır ancak çocuk ergenlik döneminde bu durumun normal olmadığını gelişim süresince fark etmeye başlar ve huzursuzlaşır. Aileye ve çevreye karşı yoğun bir öfke durumu oluşmaktadır.
  • Yaklaşık %70 oranında ergenlerin öfkeli veya yoğun içe kapanma hali toplumda söz konusudur.
  • Ergenlerin öfke tedavisi nasıl mümkün olmaktadır? sorusunun cevabı ise kesinlikle onları anlamaktır. Anlaşılmayan her birey kendini kaybolmuş ve reddedilmiş hisseder.
  • Ergenlere vereceğimiz destek ise ebeveynlerin farkında olmadan çocuklarında oluşturdukları olumsuz inançları sağlıklı hale getirerek onların yeniden kendilerini bulmaları ve tanımaları yönünde olacaktır.
  • Seans aralıkları ise ortalama 5-10 arasındadır
  • Ergen danışmanlık hizmet ücretimiz ise 2023 itibariyle 600 liradan başlamaktadır.

Aile Terapisi Kapsamında Önemli Danışmanlık Hizmeti

Seanslar, psikoloji seans öncesi, seans sırası ve seans sonrası olmak üzere üç aşamaya ayrılırlar. Bu sebeple tek bir bireyin elli dakika ya da bir saat civarı için yaptığı seans ücreti ödemesi tüm bu seans anlarını kapsamaktadır. İzmir Aile ve çift terapileri seansları da bir, bir buçuk saat sürer ve onlarda da seans ücreti her aşamayı kapsar.

Uzman İzmir Psikolog Danışmanlık Hizmeti

Psikolojik danışmanlık hizmeti ilk seans ücretini bazı özel sağlık sigorta kabul etmektedir. Özel sağlık sigorta kapsamınız konusunda sigorta acenteniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

İzmir’de psikolog ücretleri ve seanslar danışmana göre değişiklik göstermektedir. Bizler sizin için en uygun ve en faydalı psikolojik desteği sağlamaktayız. Birçok danışanımız hizmetimizi faydalı buldu.

Bu yüzden sizlere olabilecek en uygun fiyatları sunmak için çabalıyoruz. Bizlerle uygun fiyatlarda psikolojik danışma hizmetlerinden, kaliteli terapilerinden, size özel hazırlanmış olan esnek program özelliğinden yararlanabilirsiniz. Terapilerin sonunda sizde psikolojik sorunlarınızdan kurtularak yeni bir Word belgesi açar gibi huzurlu bir hayata yeniden başlarsınız.

Psikolog ve Psikiyatrist Arasındaki Fark Nedir?

Psikolog psikoloji bölümünü bitirdikten sonra psikolog unvanını alır. Psikiyatrist ise tıp bölümünü bitirdikten sonra tıpta uzmanlık eğitimini de tamamlayarak çocuk ve ergen psikiyatristi, yetişkin psikiyatristi unvanını almaktadır. Klinik psikolog, bu bölümü bitirdikten sonra ise psikoloji bölümü bitirildikten sonra klinik psikolog yüksek lisansı veya doktora yapılarak olunur.

Bir Psikolog ilaç yazar mı?

Hayır. İlacı sadece doktorlar yazabilir.

İzmir Bölgesinde Faaliyet Gösteren Bilinç Danışmanlık Olarak İletişim Bilgilerimiz

İzmir psikolog Bilinç Danışmanlık psikolojik merkezi görüş adres bilgilerimiz ve İzmir telefon numaralarımız ile birlikte diğer iletişim kanallarımız web sitemizde mevcuttur. Adres olarak yakın olsanız dahi öncelikle mutlaka randevu almanızı rica ederiz.