Ülkemizin diğer büyük şehirlerinde olduğu gibi bölgemizde de İzmir psikolog desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. İzmir ilinin kalabalık bir nüfusa sahip olması bu desteğe ihtiyaç duyulmasının en önemli sebeplerindendir. Çevredeki faktörler her bir bireyin hayatında farklı farklı etkiler bırakabilir. Bu sebeple kişilerin psikolog desteğine ihtiyaç duymaları ve bunu gereksinim haline getirmeleri doğal bir süreçtir.

İzmir psikoloji hizmetleri açısından birçok alternatifi olan şehirlerin başında gelmektedir.  Bu nedenle burada psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler, alanında deneyimli uzman psikolog ve psikologlar ile terapi sürecine girmelidir. İzmir bölgesinde İzmir psikolog danışman merkezleri arasında, bizler de Bilinç Danışmanlık olarak psikoloji alanında desteğe ihtiyaç duyan her birey için yıllardır başarılı hizmetler vermeye çalışmaktayız.

izmir psikolog

İzmir Psikolog Hizmetleri

Psikologlar, psikoloji bölümünü bitirip uzmanlık alanlarını dış eğitimler ile pekiştirerek sizlere hizmet vermeye başlamaktadır. Bu doğrultuda psikologların destek verdiği ve hizmet verdiği bazı alanlar mevcuttur. Psikoloji İzmir de Bilinç psikoloji ailesi olarak etik değerler ve bütünsel bakış açısı ile  sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Bilinç psikoloji danışmanlık merkezinin olarak hangi bölümlerde hizmetler verdiğimizi şu şekilde sıralayabiliriz.

Bilinç psikoloji danışmanlık ailesi olarak hangi alanlarda hizmet verdiğimizi şu şekilde sıralayalım:
Çocuk Psikoloğu, oyun terapisi, aile danışmanlığı, emdr (travma terapisi), evlilik ve çift terapisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, bireysel danışmanlık, online psikolog, öğrenme güçlüğü ile disleksi, dil konuşma bozuklukları, kaygı bozukluğu, öfke kontrol bozukluğu, okb ve online terapi şeklinde hizmetlerimiz mevcuttur.
izmir psikologlar

Psikolojik Danışmanlık Seçiminde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Üniversitelerin psikoloji bölümünde gerekli eğitimleri almış düşünce ve ruh sağlığı uzmanlarına psikolog denilmektedir. Psikologlar bireylerin sağlıksız duygu, düşünce ve davranışlarının sebeplerini araştırırlar. Ardından bireylere danışmanlık yaparlar ve onların terapisti konumunda bulunurlar. Bu noktada bir psikoloğun dikkat etmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Danışan ve danışman arasındaki tüm ilişki, hizmet başlangıcı ve sonrası danışanın özel hayat gizliliğine bağlı kalınarak korunmalıdır.

Sizlere bu gizliliği en hassas bir şekilde sunmaktayız. İşini tüm titizliği ile özenli bir şekilde yapan danışmanlarımız sayesinde herhangi bir konuda destek için gelmiş olan danışanlara yol gösterici bir şekilde davranmaktayız. Bilindiği üzere danışanın içinde bulunduğu kriz durumunun kontrolünü sağlaması için ona yeni öğrenme fırsatları tanımak gerekmektedir.

Sizlere ruh sağlığınızı ön planda tutarak, problemlerinize rahatlıkla çözüm yolu bulabileceğiniz bir danışmanlık süreci sunuyoruz. Psikolog arayışınızı ve ihtiyacınız olan hizmeti İzmir psikolojik danışmanlık desteğiyle Bilinç psikoloji danışmanlık ile karşılayabilirsiniz.
izmir bölgesinde psikolog

Uzman Psikolog Tercihiniz Nasıl Olamalı?

Psikoloji günümüzde çok değerli ve önemli eğitim alanları arasında yer alır. Bu eğitim alanının önemli bir parçası da psikologlardır. İzmir’de psikolog tavsiyesi de tüm illerde olduğu gibi önemlidir. Sonuçta özel hayatınızı açıp, kaygılarınızı, sorunlarınızı paylaşacağınız bir kişinin görüş açısının ne denli geniş olduğu ve alanında ne kadar uzman olduğu başta bilinmesi gereken önemli bir detaydır.

Psikolog tercihinizi yaparken öncelikte bir psikoloğun mezuniyet durumunu bilmeniz gerekmektedir. Ardından staj ve benzeri çalışmalarını nerelerde tamamladığına ve hangi alanlarda danışmanlık yaptığına bakmalısınız. Psikolog hizmetini ne zamandır yaptığını öğrenmek de psikolog tercihinizi yapmadan önce öğrenmeniz gereken bilgilerdendir.

İzmir psikologlar arasında yerini alan Aliye Kut İstanbul Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezundur. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde staj dönemini başarıyla tamamlamıştır ve mezuniyetinden beri de İzmir’de çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Kariyer dışında karakter olarak da seçeceğiniz psikoloğun size etkisi büyüktür. Bu doğrultuda verilen seans size fayda sağlayacaktır. Tarafsız bakmak ve yüksek gözlem kabiliyetleri sayesinde gelişen olaylara farklı açıdan bakan bir danışmanın hayatınızda etkisi büyük olacaktır.
psikolog izmir

Kimler Terapi Alabilir?

Günümüzde her bir birey farklı sebeplerden ötürü psikoloji alanında terapi görmek isteyebilir. Bazı insanlar kaygılarından kurtulmayı amaçlar bazıları ise içinde bulunduğu depresyondan ve anksiyete durumundan çıkmak ister. Kimileri dikkat ve algı bozuklukları düzelsin isterken kimileri de bununla birlikte korkularını yenmek ister. Yani her bir birey aslında kendi problemi için kendisine danışmanlık yapabilecek, terapisi sırasında ona yardımı dokunabilecek uzman bir psikolog arar.

Psikologlar toplumda değişen ihtiyaçlara göre hareket ederek ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılayarak terapi uygularlar. Danışmanlık yaptığı bireyi rahatlatarak sorunlarıyla başa çıkmasında her türlü yardımı sağlarlar. Bu yüzden de kişiler problemleri ne olursa olsun uzman ekibimiz tarafından terapi desteği alabilirler.

izmir bölgesinde aile danışmanlık terapisti adres

Uzman Psikolog İle Görüşmenin Kişiye Faydaları Nelerdir?

Bazı bireyler sıkıntıları, kaygıları, korkuları olmasına rağmen bir psk ile görüşmekten çekinirler. Oysaki bir psk psikolog ile görüşmek kişiye umduğundan daha fazla yarar sağlar.

Psk psikolog ile görüşmek, kişiye kendini tanıması için ufak bir yolculuğa çıkma imkânı tanır. Geçmişten kalan izlerle ve yüzleşemediği gerçeklerle  yüzleşmesini sağlar. Onların üzerine gitmesine yardımcı olur.
Aynı zamanda bir psk psikolog ile görüşmek hayatınızda ve ilişkilerinizde alamadığınız sorumlulukların bilincine varmanıza sebep olur. Hayatta sadece duymak istediklerinizin değil duymanız gerekenlerinde olduğunun farkına varmanız için size fayda sağlar.

Kendinizi çevrenizdekilerin size yardımının dokunamadığı veya probleminizi çözemediğiniz bir anda hissediyorsanız farklı bakış açısı ile sizlere yararlı olabilecek danışmanlarımızdan görüşmekten çekinmeyin ve gerekli bilgileri almak için bizimle hemen iletişime geçin.

online anksiyete duygu terapisi aile ile birlikte izmir

Neden Uzman Bir Psikolog Tercih Etmeliyiz?

Bazı bireyler psikoloğa gitmek için çok ağır bir duygu bozukluğu ya da depresyon yaşanması gerektiğine inanır. Oysaki psikoloğa gitmek için çok ağır duygu bozuklukları ve ruhsal çöküşler yaşamaya gerek yoktur.

Her bireyin kendi içinde halledemediği, üzerine yük olan problemleri olabilir. Tek başına, bir arkadaşı ile veya ailesi yardımı ile bunu aşamayan bireyler hayatlarında hep negatif düşüncelere yer verir olurlar. Bu noktada kendini tanıyan ve bilen bir birey psikoloğa gitmenin doğru karar olduğunu bilir. Hayatındaki endişe, negatif düşünceler ve kaygıdan vazgeçmek isteyen herkes bize başvurabilir.

Bireyler bazı durumlarda düşüncelerinden ötürü kendilerini her zamankinden farklı bir ruh halinde hissedebilirler. Bu ruh hali uzun sürdüğünde ilerleyen zamanlarda olası kötü bir ihtimale karşı da psikolojik bir tedavi almaları faydalı olur.

Bunların yanı sıra bireylerin psikoloğa neden ve hangi durumlarda gitmesi gerektiğinin diğer sebepleri de şunlardır:
Bireyin sosyal ilişkilerinin bozulması, hiçbir şeyden keyif almaması, sürekli kaygı ve korku içerisinde olması, yeme problemleri yaşaması, sürekli bitkin halde olması, konsantrasyon bozukluğu yaşaması, uykusuzluk ve iştahsızlık problemleri.
Bu etkenler gibi birçok şikâyetiniz varsa ruh sağlığınızı ertelemeyin.

Bizler sizlere gizlilik ve titizliği esas alarak uygun seanslar ayarlamaktayız. Danışan, danışman gizliliği olan terapi seansları hakkında bizleri arayıp ön bilgi edinerek de randevu oluşturabilirsiniz.

Psikolog Seans ve Ücretlerimiz

Psikoloji alanında kendini geliştirmiş olan danışmanlarımız, bireylere ilaç tavsiyesinde bulunmadan destek sunarak yardımcı olmaya çalışan kişilerdir. Özellikle İzmir gibi gelişmiş bir ilde psikolog hizmetlerine çok fazla rastlayabiliriz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken önemli unsurlardan biri fiyat faktörüdür.
Seanslar, seans öncesi, seans sırası ve seans sonrası olmak üzere üç aşamaya ayrılırlar.

Bu sebeple tek bir bireyin elli dakika ya da bir saat civarı için yaptığı seans ücreti ödemesi tüm bu seans anlarını kapsamaktadır. Aile ve çift terapileri seansları da bir, bir buçuk saat sürer ve onlarda da seans ücreti her aşamayı kapsar.
İzmir’de psikolog ücretleri ve seanslar danışmana göre değişiklik göstermektedir. Bizler sizin için en uygun ve en faydalı psikolojik desteği sağlamaktayız.

Bu yüzden sizlere olabilecek en uygun fiyatları sunmak için çabalıyoruz. Bizlerle İzmir’in uygun fiyatlarda psikolojik danışma hizmetlerinden, kaliteli terapilerinden, size özel hazırlanmış olan esnek program özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Psikolog ve Psikiyatrist Arasındaki Fark Nedir?

Psikolog psikoloji bölümünü bitirdikten sonra psikolog unvanını alır. Psikiyatrist ise tıp bölümünü bitirdikten sonra tıpta uzmanlık eğitimini de tamamlayarak çocuk ve ergen psikiyatristi, yetişkin psikiyatristi unvanını almaktadır.

Psikolog ilaç yazar mı?

Hayır. İlacı sadece doktorlar yazabilir.