İzmir Çocuk Psikolog Danışmanlık Merkezi olarak İzmir’de ikamet eden ve Psikolog ihtiyacı olanlara yıllardır üst seviye başarılı hizmetler vermekteyiz.  Psikolog Aliye Kut, sizler için üst düzey Psikoloji Danışmanlık yapmaktadır.

İzmir’de danışanların problemlerini çözmek için profesyonel danışmanlık yapan İzmir çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibi aşağıda belirtilen alanlarda sizlere en kaliteli ve verimli hizmeti vermektedir: Çocuk psikoloğu / Pedagog, Evlilik ve çift terapisi, Panik atak, Anksiyete- Kaygı bozukluğu, Depresyon, Öfke kontrol sorunu, Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, Aile danışmanlığı, Oyun terapisi, EMDR, Dil konuşma bozuklukları, Online psikolog vb. Sizlerde bu sıkıntılardan en az bir tanesiyle karşı karşıyaysanız hiç düşünmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocukların okul ve sosyal hayat ile ilgili önemli konularda içe kapanık veya öfke halinde olmaları gelecekte nasıl bir kişiliğe sahip olacaklarının en büyük sinyallerini gösterir. Hayatta karşılaşacakları problemler karşısında baş etme mekanizmalarının güçlü olması ve kendilerini nasıl ifade edeceklerini bilmeleri oldukça önemlidir. Bu alanlarda sayısız kitap ve makale yazılmış olsa da hiçbiri yeterli bir rehber niteliği taşımamıştır. Psikolojik deneyim ve etkili bilişsel eğitim sorunların çözümünü mümkün kılmaktadır.

İzmir Çocuk Psikolog Tercihinde Neden Biz?

Her çocuğun kendine has kişiliği ve karakteri nedeniyle yaşadığı problemlerin çözümünü kitaplarda veya makalelerde aramak yeterli değildir. Her çocuğun sorunlarla baş etme kapasitesi farklı olduğu gibi her çocukta sorunun çözümü de farklı olmaktadır.

Bu nedenle çözüm arayışlarınız kısıtlı denemelerle sınırlı kalarak sizi gerçek bir sonuca götürememektedir. Böyle durumlarla karşılaşıp zaman kaybetmek yerine deneyimli bilirkişilere başvurup kontrollü ilerlemek en sağlıklı ilk adımı atmanızı gerekli kılmaktadır. İşte bu noktada İzmir çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibi sorunlarınıza en kısa sürede çözüm bulmanız için ilk ve tek adres olmayı hedeflemektedir.

Çocuk Psikoloğu / Pedagog, Evlilik ve Çift Terapisi, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu, Öğrenme Güçlüğü – Disleksi, Bireysel Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi, EMDR, Dil Konuşma Bozuklukları, Online Psikolog Aliye KUT sizlere bu konularda profesyonel destek sağlamaktadır.

Neden Biz?

Çocuklarda zaman zaman sıkıntılı dönemler geçirir ve tıpkı yetişkinler gibi onlarında psikolojik desteğe ihtiyacı olabilir. Yaşadıkları güçlükleri ebeveynleri, rehber öğretmen veya sınıf öğretmeni fark ederek çocuğu terapiste yönlendirir. Böylelikle kontrollü ve etkili bir psikolojik destek süreci çocuk için başlamış olur.

İzmir çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibi çocuğun hayatında gerçekleşen ani kayıpları, aile içi çatışmaları, boşanmaları vb. durumların çocuk üzerindeki olumsuz etkilerini çalışır. Bu olumsuz etkiler çocukta karamsarlık, korku, öfke ve depresyon belirtileri şeklinde görülmektedir.

Çocukluk dönemi tüm yaşantımız boyunca çok önemli bir yere sahiptir ve yetişkinlikte bizi olumlu-olumsuz etkilemeye devam eder. Bu kadar önemli bir dönemin en az hasarla atlatılması son derece önemlidir. Uzman danışmanlarımız çocukluk dönemini kaliteli ve sorunsuz geçmesini sağlamaya çalışarak bunun yanı sıra ebeveyn eğitimiyle de süreci pekiştirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle 2 – 12 yaş arası çocuklarla yapılan seanslar oyun odaklı ilerlemektedir. Bunun adına ‘Oyun terapisi’ diyoruz. Çocukların iç dünyalarını anlamak ve ifade edemedikleri duyguları açığa çıkarmak için oyun terapisinde birçok teknik kullanılır. Örneğin; resim çizmek, hikaye anlatmak veya anlattırmak, kukla oynatmak, oyun oynamak, etkili dil çalışmaları, drama ve yoga gibi birçok teknik sıralanabilir. 12 yaşın üzerinde olan ergen ve genç yetişkinlerle ise daha çok bilişsel terapi, EMDR, kısa süreli çözüm odaklı terapi ekollerini kullanarak ruhsal ve bilişsel farkındalıkları arttırıyoruz. Aynı zamanda duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine ortam oluşturarak düşün özgüvenlerini de destekliyoruz.

İzmir çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibi seanslarda çocukların bilişsel farkındalığını destekleyerek özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır. Özgüveni artan çocuk ise kendini daha iyi ifade ederek başarılı yönlerini göstermeye başlar ve gerçek potansiyelini yakalamaya çalışır.

Sizlerde çocuğunuzun okul hayatını, sosyal hayata uyumunu ve iletişim sıkıntılarını çözecek bir uzman arayışındaysanız İzmir çocuk psikoloğu Aliye KUT sizlere en uygun ücrette kaliteli hizmetler sunmaktadır. En doğru adrese gelerek İzmir çocuk psikolog Aliye KUT ve ekibinden randevu alabilir ve en uygun fiyatlarla destek alma sürecinizi başlatabilirsiniz.

Pedagog yaşına bağlı olarak sadece çocuk veya gençlerle de görüşebilir aynı şekilde yaşa göre aileyle birlikte görüşmesi de olağandır ayrıca çocuklar hakkında aileye evlerinde nasıl davranmaları ve neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi de verilmesi terapide daha hızlı bir sonuç alınabilmesini daha etkili bir hale getirir.