İzmir pedagog Çocuk Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak İzmir’de ikamet eden ve pedagoji konusunda ihtiyacı olan çocuk ve çocuk sahibi ailelere yıllardır terapi ve hizmet vermekteyiz. Bünyesindeki uzman pedagoglar İzmir çocuklarının sağlıklı bir gelecek kurmalarına yol göstermektedir. İzmir Psikolog Aliye Kut hanım, sizler için üst düzey psikolojik danışma hizmetini ekibiyle vermektedir.

Çocuk psikoloğu / Pedagog, Evlilik ve çift terapisi, Panik atak, Anksiyete-Kaygı bozukluğu, Depresyon, Öfke kontrol sorunu, Dikkat eksikliği, Hiperaktivite bozukluğu, Aile terapisi danışmanlığı, Oyun terapisi, EMDR, Dil konuşma bozuklukları, Online psikolog vb. konularda hizmet vermektedir. Sizlerde bu psikoloji sıkıntılarından en az bir tanesiyle karşı karşıyaysanız hiç düşünmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

izmir pedagog

Çocukların okul ve sosyal hayat ile ilgili önemli konularda içe kapanık veya öfke halinde olmaları gelecekte nasıl bir psikoloji ve kişiliğe sahip olacaklarının en büyük sinyallerini gösterir. Hayatta karşılaşacakları problemlerle baş etme mekanizmalarının güçlü olması ve kendilerini nasıl ifade edeceklerini iyi bilmeleri oldukça önemlidir.

Pek çok Pedagog bu alanlarda sayısız kitap ve makale yazılmış olsa da hiçbiri yeterli bir rehber niteliği taşımamıştır. Psk dan Psikolojik danışma ve etkili bilişsel eğitim, sorunların çözümünü mümkün kılmakta ve boş bir word sayfası gibi temiz bir yeni başlangıç yapmalarını sağlamaktadır.

Pedagogdan veya psikologdan danışmanlık almak doğal bir ihtiyaç olup, böyle bir hizmet alanlar akıl hastaları değildir. Akıl hastaları ile Psikologlar değil Psikiyatristler ilgilenir. Dolayısı ile kendiniz veya çocuğunuz için psikologdan danışmanlık hizmeti almanız utanılacak bir şey değil bizce bilinçli bireyler olarak öğünülecek bir şeydir.

 • Çocuk Psikoloğu / Pedagog-İzmir
 • Evlilik ve Çift Terapisi
 • Dikkat Eksikliği & Hiperaktivite
 • Öğrenme Güçlüğü & Disleksi
 • Bireysel Danışmanlık
 • İzmir Aile Danışmanlığı
 • Oyun Terapisi
 • EMDR
 • Dil Konuşma Bozuklukları
 • Zekâ testi
 • Online Psikolog

Pedagoji İzmir’de danışanların psikoloji problemlerini çözmek için profesyonel danışmanlık yapan İzmir Pedagog Aliye KUT hanım ve ekip üyesi olan pedagoglar yukarıda belirtilen alanlarda sizlere en kaliteli ve verimli terapi hizmeti vermektedir:

pedagog izmir

İzmir Pedagog Tercihinde Neden Biz?

Her çocuğun kendine has psikoloji yapısı, kişiliği ve karakteri olması nedeniyle yaşadığı problemlerin çözümünü kitaplarda veya makalelerde aramak yeterli değildir. Her çocuğun sorunlarla baş etme kapasitesi farklı olduğu gibi her çocukta psikoloji sorununun çözümü de farklı pedagoji terapi tekniği gerektirmektedir.

Çocuklar küçük olmalarına rağmen kafalarının içinde yetişkin bir bireyin çok üstünde hassas bir dünyaya sahiptirler. Bir çocuğun ileride başarılı-başarısız, iyi-kötü, duygusal-duygusuz vesaire nasıl bir karaktere sahip olacağı bu yaşlarda oluşmaya başlar.

Doğru ve yerinde müdahalelerle olumlu sonuçlar alınabileceği gibi yapılan bilinçsiz ve yanlış şeyler onları kötü yönde etkileyebilir. Pek az çocuk kötü bir psikoloji ile büyümenin ardından sağlıklı bir hayat kurabilmişlerdir.

Bu konu riske atılacak bir durum kesinlikle değildir ve bilinçli ebeveynler olarak çocuklarımızın bu hassas dönemlerinde onlara doğru desteği sağlamamız gerekmektedir.

Bu nedenle çözüm arayışlarınız kısıtlı denemelerle sınırlı kalarak sizi gerçek bir sonuca götürememektedir. Böyle durumlarla karşılaşıp zaman kaybetmek yerine deneyimli pedagogların yardımına danışmak, kontrollü ilerlemek ve sağlıklı ilk adımı atmayı gerekli kılmaktadır. İşte bu noktada İzmir bölgesinde Pedagog Aliye KUT hanım ve ekibi psikoloji sorunlarınıza en kısa sürede çözüm bulmanız için ilk ve tek adres olmayı hedeflemektedir.

İzmir pedagog çocuk psikoloğu, Evlilik ve Çift Terapisi, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu, Öğrenme Güçlüğü – Disleksi, Bireysel Danışmanlık, İzmir Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi, EMDR, Dil Konuşma Bozuklukları, Zekâ testi, Online Psikolog vb. konularda Pedagog Aliye KUT hanım sizlere profesyonel terapi ve destek sağlamaktadır.

Şimdiye kadar terapi ve destek verdiğimiz tüm danışanlarımız bizi çevrelerindeki herkese tavsiye etmektedirler.

İzmir Pedagog Seans ve Ücretlerimiz

2023 yılı ile birlikte çocuk psikolojik danışmanlık hizmetimiz 600 TL olarak belirlenmiştir.

Çocuklar için CAS (Cognitive Assesment System) zeka testi 5-18 yaş arası yapılabilmekte ve fiyatımız 2023 yılı itibari ile 1200 TL olabilmektedir.

İzmir’de Pedagoji Danışmanlık hizmetlerimizden en uygun fiyatlar ve yüksek kalitede terapi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

İyi Bir Pedagog Nasıl Olmalıdır?

 • İkna becerisi yüksek olmalıdır.
 • Meslek gelişimine açık olmalıdır.
 • Stres yönetimine sahip olmalıdır.
 • Çocukların yetenek ve ihtiyaçlarını iyi gözlemleyebilmelidir.
 • Çözüm odaklı olmalıdır.
 • Olumlu yaklaşımlara sahip olmalıdır.

Online Terapi / Pedagog Desteği

Ofisimize gelemediğiniz zamanlarda, adres değişikliğinde veya farklı bir şehirden bize ulaştığınızda online terapi / pedagog psk hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Esnek Program

İş ve okul gibi yoğunluklarınızda size özel bir program oluşturuyor ve terapi programını aksatmıyoruz.

çocuk psikolog harita adres psikolojik danışma

İzmir Çocuk Psikoloğu Bilinç Danışmanlık

Çocuklar da zaman zaman sıkıntılı dönemler geçirir ve tıpkı yetişkinler gibi onların da uzman pedagog desteğine ihtiyacı olur. Yaşadıkları güçlükleri ebeveynleri, rehber öğretmeni ve sınıf öğretmeni fark ederek görüş birliğine varıldığı takdirde çocuk terapiste yönlendirilir. Böylelikle kontrollü ve etkili bir pedagog psikoloji destek süreci çocuk için başlamış olur.

İzmir Pedagog Aliye KUT hanım ve ekibi, çocuğun hayatında gerçekleşen ani kayıpları, aile içi çatışmalar, boşanmalar vb. durumların çocuk psikolojisi üzerindeki olumsuz etkilerinin üzerinde çalışır. Bu olumsuz etkiler çocukta karamsarlık, korku, öfke ve depresyon belirtileri şeklinde görülmektedir.

İzmir Pedagoji Psikolojik Danışma ve Aile Terapisti İle Hizmet Alın

Çocukluk dönemi tüm yaşantımız boyunca çok önemli bir yere sahiptir ve yaşanan her şey yetişkinlikte bizi psikoloji bakımından olumlu ya da olumsuz şekilde etkilemeye devam eder. Bu kadar önemli bir dönemin en az hasarla hatta hasarsız sağlıklı bir şekilde atlatılması son derece önemlidir.

Uzman Pedagog İzmir danışmanlarımız çocukluk dönemini kaliteli ve sorunsuz geçmesini sağlamaya çalışarak bunun yanı sıra ebeveyn eğitimiyle de süreci pekiştirmektedir.

Harita görüş adres bilgilerimiz web sitemizde bulunmaktadır. Hemen iletişime geçin ve çocuğunuzun pedagog ihtiyacını daha fazla ertelemeyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle 2 – 13 yaş arası çocuklarla yapılan seanslar oyun odaklı ilerlemektedir. Bunun adına ‘Oyun terapisi’ denmektedir. Pedagog, çocukların iç dünyalarını anlamak ve ifade edemedikleri duyguları açığa çıkarmak için oyun terapisinde birçok çocuk psikolojisi tekniği kullanır.

Örneğin; resim çizmek, hikâye anlatmak veya anlattırmak, kukla oynatmak, oyun oynamak, etkili dil çalışmaları, drama ve yoga gibi birçok teknik sıralanabilir. 12 yaşın üzerinde olan ergen ve genç yetişkinlerle ise daha çok bilişsel terapi, EMDR, kısa süreli çözüm odaklı terapi ekollerini kullanarak ruhsal ve bilişsel farkındalıkları arttırılır. Aynı zamanda duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine ortam oluşturarak özgüvenlerini de destekler.

İzmir Pedagog Aliye KUT hanım ve ekibi terapi ve seanslarda çocukların bilişsel farkındalığını destekleyerek özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır. Özgüveni artan çocuk ise kendini daha iyi ifade ederek başarılı yönlerini göstermeye başlar ve çocuk gerçek potansiyelini yakalamaya çalışır. Görüş ve fikirlerini daha iyi anlatabilen iletişim becerisi yüksek bireyler olma yolunda ilerlerler.

Sizlerde çocuğunuzun okul hayatını, sosyal hayata uyumunu ve iletişim sıkıntılarını çözecek bir uzman pedagog arayışındaysanız İzmir pedagog Aliye KUT hanım sizlere en uygun ücrette kaliteli hizmetler sunmaktadır. En doğru adres olan İzmir Pedagog Aliye KUT hanım ve İzmir pedagoji ekibinden randevu alabilir ve en uygun fiyatlarla destek alma sürecinizi başlatabilirsiniz.

Pedagoglar, yaşına bağlı olarak sadece çocuk veya gençlerle de görüşebilir aynı şekilde yaşa göre aileyle birlikte görüşmesi de olağandır. Ayrıca çocuklar hakkında aileye evlerinde nasıl davranmaları ve neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi de verilmesi terapi de daha hızlı bir sonuç alınabilmesini daha etkili bir hale getirir. Sık olmamakla birlikte bazı durumlarda bünyemizdeki başka pedagoglardan görüş ve fikirler alınabilir.

Pedagog olabilmek için, üniversitenin psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden lisans derecesi ile mezun olunması gerekmektedir. Bu üniversite eğitiminin ardından psikoloğun, pedagoji konusunda kaliteli hizmet verebilmesi pedagoji alanında kendisini geliştirmesi gerekmektedir.

Pek çok psikoloji sorununun çözümü ancak tecrübe ile çözümlenebilir.