Aile Danışmanlığı Terapisi Hakkında Bilgiler

Aile danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin arasında yaşanan çatışmaları ve çözülemeyen problemleri, birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulu bir psikolojik danışmanlık hizmetidir.
Aile danışmanlığının bireysel terapilerden ayıran özellik, bireyin tek başına ele alınıp değerlendirilmesi yerine, ailenin tümüne bir bütün olarak yaklaşılmasıdır.

Aile Danışmanlığının Önemi

Aile içerisinde yaşanan pek çok sorunlar ya da kişilerin yaşadığı problemler ev içerisinde huzursuzluğu ve çatışmaları arttırmaktadır. Aile içi meydana gelen bu huzursuzluklar,  ilişkilerde iletişim yollarının tıkanmasına ve sorunların üst üste gelmesiyle de birbirlerinden kopmalarına (boşanma, şiddet vs.) ya da uzaklaşmalarına (evden uzaklaşma, aldatma vs.) neden olabilmektedir.

Aile danışmanlığı, meydana gelen problemlerin ve iletişim sorunlarının çözülmesi açısından, yapıcı ve onarıcı nitelikte etkileşimler gerçekleştirmektedir. Aile danışmanlığı hizmetiyle sağlıklı aile yapıları ve nitelikli bireyler yetişmesi sağlanmaktadır.

İzmir’de aile danışmanlığı  hizmeti arıyorsanız, Psikolog Aliye Kut bu konuda sizlere en iyi şekilde terapiler yapacaktır. Şimdiye kadar aldığı sayısız sertifika ve yıllardır edindiği tecrübelerle pek çok aile danışmanlığı isteyen danışanlara başarılı bir şekilde danışmanlık yapmış ve bu aileleri mutlu etmiştir. İzmir psikolog ve aile danışmanlığı için hemen bizimle iletişime geçin.