Karşıyaka Çocuk Psikolog ve Pedagog Danışmanlık Merkezi olarak İzmir Karşıyaka’da ikamet eden ve Pedagog ihtiyacı olanlara yıllardır üst seviye başarılı hizmetler vermekteyiz. Karşıyaka Pedagog Aliye Kut, sizler için üst düzey Pedagog Danışmanlık yapmaktadır.

Karşıyaka Çocuk Psikolog Hakkında Bilgiler

Karşıyaka’da hizmet veren İzmir psikolog ve pedagog Aliye Kut, çocuk psikolog, oyun terapisi ve pedagog alanlarında siz değerli danışanlarımıza hizmetler vermektedir. Siz de bu konularda Karşıyaka’da bir Pedagog’a ihtiyaç duyuyorsanız hemen Karşıyaka Pedagog Çocuk Psikolog Aliye KUT ile iletişime geçin!

Çocuklar çoğunlukla ebeveynleri tarafından psikolog & pedagog desteği almak için psikolojik danışmanlık merkezlerine getirilirler. Kimi zaman anne babanın gözlemleri kimi zaman ise rehber öğretmen veya sınıf öğretmeninin gözlemleriyle çocuk için terapi sürecine adım atılır. Çocuk için randevuyu kimin oluşturduğu, psikolojik desteğe veya tanılamaya kimin ve hangi gerekçeyle yönlendirdiği son derece önemlidir. Gerek ebeveyne gerekse çocuğu yönlendiren kişilere sorulacak soruların önemi, neden ve ne için burada oldukları veya olmak istedikleriyle ilgili bilgi edinmek pedagog için etkin bir terapinin başlangıç aşamasıdır.

İzmir Karşıyaka çocuk psikoloğu tercihinde neden biz?

Oluşturduğunuz randevu talebi sonrası ilk görüşmede ebeveyn tutumları, çocuk ile ilgili sorun tespiti ve performans değerlendirmesi gerçekleştiriyoruz. Yanlış bilinen yaklaşımlar, çevrenin çocuk üzerindeki etkileri, çocuğun iç dünyasına dair bilinmeyenler ve öğrenme sorunlarının oluşturduğu özgüven gibi türlü sebepler problemin kaynakları olabilir. Problemin kaynağına yönelik terapi süreci çocuğa özgü oluşturulur ve en etkili tekniklerle iyileşme süreci başlatılır. Bu nedenle İzmir Karşıyaka çocuk psikoloğu Aliye KUT ve ekibi ebeveyn ve çocuk hakkında detaylı bilgiler edinerek sizleri hızlı bir tedavi sürecine hazırlar.

Psikolojik destek almak için çocuğunuzda bir rahatsızlığın olması şart değildir. Okul sürecinde çocuğunuzun öğrenme güçlüğü çekmemesi veya geleceğe dair çocuğunuza kaliteli bir ortam hazırlamak gibi nedenlerle de destek alabilirsiniz. Bunun için uzman ekibimiz eğitici oyunlar ve beceri geliştirme teknikleriyle çocuğunuzun öğrenme ve dikkat seviyesini maksimum performansa ulaştırmayı hedefleyerek ilerlemektedir. Çocukta oluşan özgüven eksikliği ve sosyal hayata uyum sağlama gibi alanları da destekleyerek sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Karşıyaka Çocuk Psikoloğu / Pedagog, Evlilik ve çift terapisi, Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, Öğrenme güçlüğü- Disleksi, Bireysel danışmanlık, Aile danışmanlığı, Oyun terapisi, EMDR, Dil konuşma bozuklukları, Online psikolog Bilinç psikoloji danışmanlık merkezi olarak tüm bu alanlarda yaşadığınız problemlerden sizleri kurtarmak ve ruh sağlığınızı korumak için uzman ekibimizle yanınızdayız. Sizlerin ve ailenizin sıkıntılı anlarında sizlere destek olmak, profesyonel bir şekilde kariyerinize katkıda bulunmak ve motivasyonunuzu yükseltmek Bilinç psikoloji ailesi olarak öncelikli hedefimizdir.

Karşıyaka Çocuk Psikolog Neden Biz?

Ergen ve genç yetişkin bireyler sıkıntılarıyla baş edemeyecek seviyelere geldiğinde ruh sağlığını korumakta güçlük çekebilirler. Bunun için bizden destek aldıklarında isterse aileleri isterlerse de sadece bireysel seanslarla onları şeffaf bir şekilde yargılamadan dinliyor ve arkadaşlık seviyesine inerek güçlü bağlar oluşturuyoruz. Herkes gibi onlarında aile çatışmaları ve çevre kaynaklı problemler yaşamaları olağandır. Bu sorunlar çözülmeden hayatlarına devam etmeleri kişilik yapılarının bozulmasına yol açarak ileride kariyer ve sosyal ilişki ortamını da olumsuz etkileyecektir. İzmir Karşıyaka çocuk psikolog çocuklarınızın hayalleri ve projelerini dinleyerek hayata olan bağlılıklarını güçlendiriyor ve ruh sağlığını nasıl koruyabileceklerine yardımcı oluyor. Bu sayede onların problemlerine çare olup, onları güçlü ve bilinçli birey olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Çocuğunuzun size olan güvenini ve saygısını kaybetmeden terapiye ikna etmeniz önemlidir. Aksi halde tedavi aşamasında çocuğun reddedici veya içekapanık tutumları terapi sürecinin verimliliğini doğrudan olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden çocuğunuzla kuracağınız iletişim biçimini etkili hale getirerek çocuğunuzu terapiye ikna etmek sizin göreviniz iyileştirmek ise bizim görevimizdir.

Pedagog & psikolog çocuk ve ergenler ile çalışarak ilk görüşmede önce aileden soruna ilişkin bilgi alıp sonrasında çocuk / ergen ile tedavi sürecini planlar. Yanlış anne baba tutumlarını ele alarak çocuğa nasıl davranmaları gerektiğini anlatıp, geri bildirimlere bağlı aileyi takip eder. Etkili ve verimli bir terapi için ebeveyn tutumları tedavide son derece önemlidir.

İzmir Karşıyaka Çocuk Psikolog sizlere en uygun ve en sağlıklı tedavileri kullanarak sizlerin ve çocuklarınızın bulunmuş olduğu durumdan kurtararak sizlere uzman bir danışmanlık sağlıyoruz çocuklarımıza eğitimler, beceri geliştirme ve sıkıntılarını çözmek için İzmir Karşıyaka Çocuk Psikolog sizlere en uygun ve en hızlı bir şekilde tedaviyi gerçekleştirerek çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek hazırlamış oluyoruz.

Çocuğunuzun güvenini ve saygısını kaybetmeden tedaviye ikna etmeliyiz yoksa tedavi aşamasında dahi olumlu sonuçlar almamızı zorlaştıracaktır. Bu yüzden ailenizin iletişim ve rahatlığının iyileşeceği ve hayatının daha güzel bir hale gelebileceğini ailesi için önemli bir şeyler yapmayı söylemeniz doğru ve yeterli olacaktır.